SK Žízeň Petrovice - MK Sokol Drnovice 4:2 (2:1)

V sobotu 13.4. 2013 v 16:00 to začalo. Nejvyšší soutěž, kterou kdy Žízeň hrála se rozběhla na plné obrátky a k nám na 1. Kolo přijel soupeř z Drnovic. My byli v očekávání co můžeme čekat. A čekal nás hodně těžký zápas. Soupeř byl jeden z nejběhavějších co jsme za poslední 2 sezony potkali.  Prví poločas měl soupeř navrch, snad to bylo naší nervozitou, nebo prostě tím, že Drnky hrály dobře. Ovšem jsme se ujali asi po 15 minutách vedení po krásné hlavičce kanonýra Hvjezdy(pro méně znalé Michala Žižana), kterého při autovém vhazování ideálně našel Radim a Hvjezda míč nekompromisně zametl do růžku soupeřovy brány 1:0. To ještě nebyl konec šibenicových branek. Do 10 minut bylo srovnáno po krásné střele soupeře z poza vápna 1:1. Mezitím bylo několik nebezpečných akcí na obou stranách, ani jeden z gólmanů se nenudil. Jednu takvou střelu zachitil Roman, dlouhým výhozem přes celé hřiště našel volného Ivana a ten nekompromisně dával na 2:1. Druhý poločas nabídl vyrovnanou malou kopanou. Třetí gól domácích vstřelil Roman Zouhar ránou k tyči 3:1. Netrvalo to dlouho a udála se nádherná fotbalová věc. Agilní Honza Fabiánek u našeho rohového praporku, místo aby míč uklidil do bezpečí, tak si povodil dva protihráče, utekl s míčem na střed hřiště, narazil si s Radimem a pak sám před gólmanem střelou mezi nohy zvýšil na 4:1. Tato akce musela potěšit každého fanouška a jistě by aspirovala na zlatou helmu J. Mezitím soupeř spálil pár šancí a my též. Za zmínku stojí Romanovo břevno po lobu a nebo Tomova trefená zahrada před skoro prázdnou bránou. Asi 5 minut před koncem zápasu došlo k ostrému souboji v našem vápně, soupeř fauloval, avšak k našemu překvapení se pan rozhodčí upískl a daroval soupeři penaltu. Roman si na ni sáhl ale nedosáhl 4:2. Konec zápasu. Myslím, že všichni zápas poctivě odmakali a šli výhře naproti. Žízni zdar ;)

góly: Žižan, Zouhar I., Zouhar R., Fabiánek Jan

sestava: Skoták R., Zouhar R., Čupr, Žižan, Skoták M., Hlaváček, Vintr, Vybíhal, Zouhar I., Fabiánek Jan, Manoušek

rozhodčí: Manoušek Radim st.